• Stvorenie svet(l)a a levočské imaginácie

  IMAGINÁCIE 2013
  Plenérové multižánrové pouličné divadlo
  17. jún 2013, 21:00
  Levoča

  Podujatia - Imaginacie     
   
   
  Mestské kultúrne stredisko v Levoči v spolupráci so Staromestským divadlom v Košiciach srdečne pozýva obyvateľov a návštevníkov Levoče na nevšedné a jedinečné podujatie pod názvom Imaginácie. Po úspešne odštartovanom projekte v minulom roku v Košiciach a v Prešove, tento rok sa tretím mestom na Slovensku stane Levoča. Imaginácie sú multižánrové, plenérové, site-specific predstavenie, ktoré využíva jedinečnú atmosféru prírodnej či mestskej scenérie.

  Na Slovensku je to unikátny projekt, ktorý začalo Staromestské divadlo realizovať pred 3 rokmi. Každý ročník má nosnú tému – príbeh, ktorý spolu vytvárajú všetci zúčastnení aktéri v mnohých vizuálne atraktívnych obrazoch. Počas 90 minútového predstavenia sa diváci presúvajú spolu s účinkujúcimi na ploche približne jedného kilometra štvorcového, pretože obrazy sa odohrávajú postupne na viacerých scénach.

  V Imagináciách 2013 sa diváci stanú súčasťou Stvorenia svet(l)a, nadčasového príbehu o zrode života, kde voda, vzduch, oheň i zem sú miestom, kde prebieha večný súboj dobra a zla. Kde zvieratá, a rôzne príšery, ľudské i anjelské bytosti bojujú s pokušením ovládnuť svetlo a jeho prostredníctvom ovládnuť svet. Imaginácie pomocou vzdušnej akrobacie, tanca, tieňového divadla, hudby a mnohých ďalších efektov vtiahnu divákov do čarovného sveta mystiky, nadprirodzených výkonov i „zázrakov“.

  V pondelok 17. júna 2013 o 21.00 hod. sa tento príbeh odohrá na Námestí Majstra Pavla v Levoči, preto neváhajte a nenechajte si ujsť 90 minút nevšednej atmosféry. V súvislosti s konaním tohto podujatia bude od nedele 16. júna 2013 od 17.00 hod. do pondelka 17. júna 2013 do 24.00 hod. zavedený osobitný dopravný režim – úplná uzávierka Námestia Majstra Pavla v Levoči. Vjazd a parkovanie osobných motorových vozidiel je povolené na všetkých ostatných miestnych komunikáciách.
   
  POZVÁNKA/ STAROMESTSKÉ DIVADLO/ KOŠICE EHMK 2013
   
   
   
   

Comments are closed.