• Rembrandt a jeho grafické rytiny v meste Majstra Pavla

  VÝSTAVA
  Biblia očami Rembrandta
  4. jún – 31. júl 2013
  Levoča, Múzeum špeciálneho školstva

  Podujatia - Rembrandt     
   
  Levočské Múzeum špeciálneho školstva sprístupnilo od 4. júna do 31. júla 2013 unikátnu putovnú výstavu Biblia očami Rembrandta. Výstava predstavuje život a dielo jedného z najvýznamnejších svetových maliarov, holandského maliara Rembrandta van Rijna, maliara šera. Pre milovníkov umenia je vystavených viac ako 100 grafických reprodukcií z rokov 1630 až 1640, prevažne s biblickými motívmi, ale aj portréty, autoportrét či krajiny.

  Grafické reprodukcie vyrobené špeciálnou, dnes už zabudnutou technikou, v roku 1880 v Lipsku, tvoria jednu z najunikátnejších zbierok v celoeurópskom meradle. Súčasťou výstavy budú informácie o Rembrandtovi, maliarovi 17. storočia, ktorý majstrovsky narábal so svetlom používaním šerosvitu, tvoril prenikavo intímne portréty a za svoj úspech vraj môže vďačiť aj škuľavosti. A práve táto očná chyba môže byť príčinou majstrovstva v maľovaní trojrozmerných predmetov na dvojrozmerné plátna.

  Výstava je voľným pokračovaním úspešnej výstavy Biblia včera, dnes a zajtra, preto nebudú chýbať rôzne vydania Biblií, súčasné i historické, braillovské a iné, zaujímavé exponáty z Jeruzalema. Celý projekt je realizovaný občianskym združením I4U, v spolupráci s Múzeom špeciálneho školstva v Levoči. Partnermi projektu sú BiblieTV, Info-Bible.cz a ďalší partneri. Viac informácií o výstave vrátane termínov a miest konania nájdete na www.vystavabible.cz.

  (informácie a rezervácie na tel. čísle 053 451 2863)
   
   
  VSTUPNÉ

  00,20 eur študenti, dospelí, dôchodcovia
  00,10 eur deti (do 15 rokov)
   
   
  POZVÁNKA
   
   
   
   

Comments are closed.