• Pod krídlami Lelka alebo bábkové divadlo aj pre dospelých

  BÁBKOVÉ DIVADLO
  Pod krídlami Lelka
  25. júl 2014, 20:00
  Spišský hrad

  Podujatia - Pod kridlami LelkaO   

  V rámci piatkových divadelných večerov v arkádovej chodbe na Spišskom hrade pozýva správca Spišského hradu, SNM – Spišské múzeum v Levoči, na predstavenie Pod krídlami Lelka v podaní Bábkového divadla spod Spišského hradu. Dávny príbeh vtáčika, ktorý svojho chána učí milovať rozumom a rozmýšľať srdcom, ožije v piatok, 25. júla, o 20:00 hod.

  Dvaja kupci predávajúci na jarmoku svietniky, odkrývajú dávny orientálny príbeh lásky chána Sulejmana a krásnej otrokyne Buluk. Ich láska dlho netrvá. Všetko sa mení vo chvíli, keď chán pochopí, že z krásnej otrokyne sa stáva márnivá chánka. Tá žiada od chána palác z vtáčích kostí… Presvedčíte sa, že bábkové divadlo nie je len pre deti.

  Na Spišský hrad sa dostanete z dvoch smerov. Ak sa na výlet vyberiete autobusovou linkou, cieľovou zastávkou je mestečko Spišské Podhradie, odkiaľ to k hradnej bráne trvá asi 45 minút pešo mestom a turistickým chodníkom. Auto môžete zaparkovať buď na parkovisku v Spišskom Podhradí priamo pod hradom (30 min. pešo k bráne), alebo na parkovisku z východnej strany hradu (odbočka do Žehry z hlavnej cesty medzi Levočou a Prešovom; 10 minút pešo k bráne).

  Počet miest v hľadisku je obmedzený a preto je na predstavenie nutná rezervácia. Ďalšie informácie a rezervácie získate na telefónnom čísle 053 454 1336 (každý deň v čase medzi 9:00 a 18:00 hod.).
   
   
  VSTUPNÉ

  05,00 eur základné
  04,00 eur zľavnené (študenti, dôchodcovia)
  03,00 eur zľavnené (deti 6-18 rokov)
  11,00 eur rodinné (1+2, 1+3, 2+1, 2+2; deti do 6 rokov zdarma)
   
   
  PLAGÁT/ VIDEO/ WEB
   
   
   
   

Related Posts

 • Spišský hrad sa uložil na zimný spánok

  OZNAM Uzatvorenie hradu v zimnom období 21. november 2015 Spišský hrad      

 • Program novembrových podujatí v Spišskom múzeu

  PROGRAM Novembrové kultúrne podujatia v SNM – Spišskom múzeu 1. – 30. november 2015 Levoča    

 • S dušičkami na Spišskom hrade a v Levoči

  OZNAM Sviatok Všetkých svätých 1. november 2015 Spišský hrad, Levoča      

Comments are closed.