• K počiatkom jezuitov na Spiši a Ján Voško

  VÝSTAVA
  K počiatkom jezuitov na Spiši
  december 2013 – apríl 2014
  Levoča, Stará radnica

  Podujatia - K pociatkom jezuitov   

  SNM – Spišské múzeum v Levoči a Rímskokatolícka cirkev, Spišské biskupstvo na Spišskej Kapitule, pozývajú na otvorenie výstavy K počiatkom jezuitov na Spiši. Ján Voško – z reštaurátorskej tvorby. Unikátne umelecké diela môžete obdivovať už na slávnostnom otvorení výstavy v piatok 13. decembra 2013 o 16:00 hod. v priestoroch Starej radnice v Levoči.

  Výstavný projekt pozostáva z prezentácie dvoch celkov. V prvom je venovaná pozornosť málo známej časti dejín Spiša z doby prelomu humanizmu a baroka, spojená s pôsobením Spoločnosti Ježišovej. Druhá časť výstavy je venovaná reštaurovaniu súboru ranobarokových lavíc z katedrály na Spišskej Kapitule a reštaurátorskej tvorbe Jána Voška.

  Múzeum pokračuje v projektoch výstavnej a publikačnej prezentácie reštaurovania a záchrany významných diel slovenského pamiatkového fondu a reštaurátorského umenia súčasných slovenských reštaurátorov. Výstava potrvá do konca marca 2014. Múzeum k nej pripravilo rôzne sprievodné programy, ako autorské sprevádzanie či prednášky.

  Autorské sprevádzania výstavou (vždy o 15:30 hod., Stará radnica v Levoči; 30.03. o 14:30 hod., Čierny kostol):
  19. január (tu), 2. február (tu), 16. február (tu), 2. marec (tu), 16 marec (tu), 30. marec (tu)

  Prednášky z cyklu Pohľady do minulosti (vždy o 16:00 hod. v priestoroch Starej radnice v Levoči):
  23. január (tu), 20. február (tu), 19. marec (tu), 10. apríl (tu)
   
   
  PLAGÁT/ PROGRAM/ FOTOALBUM
   
   
   
   

Related Posts

Comments are closed.