• Harhovské čudá a zábaviská 2011

  HARHOVSKÉ ČUDÁ A ZÁBAVISKÁ 2011
  Kultúrny festival
  19. – 20. + 22. august 2011
  Spišský Hrhov

   
   

   
   
  PROGRAM

  Na známosť sa dáva, že Harhovské čudá a zábaviská sa v tomto roku uskutočnia 19. a 20. augusta (piatok – sobota). Nové čudá nájdete na rôznych miestach Hrhova, kde sa vždy zabavíte originálnym spôsobom.

  19. 8. 2011 piatok
  Amfiteáter
  18:00 Kristína
  19:30 Peter Lipa
  20:30 Male Regle

  20. 8. 2011 sobota
  16:30 slávnostné otvorenie FONTÁNY v parku kaštieľa a odkrytie informačných tabúľ v rámci projektu ŠPACÍRKY ŽIVÝM SPIŠOM
  17:00 Mukatado
  19:00 Spevácka skupina FIALA
  19:30 Etno – recitál v podaní M. Smetanku
  20:00 SABROSA

  Pokúsime sa o Guinessov rekord:
  najväčšia fajka na Svete
  najväčšia maľovaná mandala na Slovensku

  22. 8. 2011 pondelok
  Finále Rómskej superstar
  Dorota Nvotová a Cigánski diabli

  Príjmite srdečné pozvanie!

  Najväčšia FAJKA na svete
  Už po deviatykrát sa v obci Spišský Hrhov budú konať HARHOVSKÉ ČUDÁ A ZÁBAVISKÁ. Každý rok sa obyčajní ľudia z dediny pokúšajú spraviť aspoň malú dieru do sveta v podobe Guinessových rekordov. Podarila sa už najväčšia valaška na svete, najväčšia košeľa, lyžica, stolička, trombita, dokonca najväčší drevený čudák. Teraz by to mala byť najväčšia FAJKA a najväčšia detská MAĽOVANÁ MANDALA.

  Na tejto úspešnej dedinskej akcii sa už vystriedali mnohí slávni hostia: Pavol Hamel, Gladiátor, Desmod, Zuzana Smatanová, Nedvěd, Bezdeda, Drišľak, Mloci, Dušan Grúň a iní. V tomto roku sme pre návštevníkov pripravili stretnutie so vzácnou osobnosťou nášho slovenského džezového neba Petrom Lipom a populárnou speváčkou Kristínou. V piatok a sobotu 19. – 20. augusta vystúpia v amfiteátri okrem slovenských aj zahraniční muzikanti.

  Nové Harhovské čudá budú iné, ako boli doteraz hostia zvyknutí. Do organizácie podujatia sa zapojí takmer celá dedina, takže atrakcie a súťaže budú prebiehať na rôznych miestach obce. Bohatý program pre deti chystá centrum voľného času na začiatku dediny, fajka sa bude vyrábať v centre, kúpaliskové šantenie bude k dispozícii na Grófskej ulici, ožije aj kaštieľ a park, v ktorom sa po dlhých rokoch spustí fontána, požiarnici nám v požiarnej zbrojnici upečú domáci chlieb. V rámci projektu „Špacírky živým Spišom“ budú slávnostne odkryté informačné tabule.

  Harhovské čudá sú na to, aby ste sa čudovali, a tak nečudo, že nedeľou náš program nekončí. Týždeň sa u nás, Harhovských čudákov, veru začne veľkolepo. Pondelok 22.8. sa bude niesť v rytme cigánskych melódií, keďže práve v Spišskom Hrhove sa bude konať Finále Rómskej Superstar. Práve u nás máte možnosť sledovať koľko života im prúdi v žilách, zažiť eufóriu na ich tvárach, keď sa ich duše smejú pri hre na husle a práve vy môžete byť svedkom toho, čomu sa mnohí učia, no len nemnohí skutočne vedia… Zažite s nami, Dorotkou Nvôtovou, Cigánskymi Diablami a mnohými ďalšími výnimočnými hosťami večer, kedy nás oni povedú svetom ktorý poznajú, svetom hudby a temperamentu. Zažite s nami Rómsku Superstar! Teší sa na Vás obec Spišský Hrhov.
   
   
   
   

Related Posts

 • Program novembrových podujatí v Spišskom múzeu

  PROGRAM Novembrové kultúrne podujatia v SNM – Spišskom múzeu 1. – 30. november 2015 Levoča    

 • Program októbrových podujatí v SNM – Spišskom múzeu

  PROGRAM Októbrové kultúrne podujatia v SNM – Spišskom múzeu 1. – 31. október 2015 Levoča, Spišský hrad    

 • Program októbrových podujatí v Levoči

  PROGRAM Októbrové kultúrne podujatia v Levoči 1. – 31. október 2015 Levoča, Informačná kancelária    

Comments are closed.